KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499277
nr 1449 9277
Gerhard Henning
(1880-1967), Danmark
Etsning, Studie. Monogramsignerad. Bildmått: 10,5x7 cm, oramat löst blad
Gerhard Henning, svensk-dansk skulptör född i Stockholm 1880, död 1967 i Hellerup i Danmark .
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:34:27
21/2 18:29:28
Gerhard Henning
Läs mer om Gerhard Henning